Czy posiadacie zezwolenie na fotografowanie w obiektach sakralnych ?

Tak, oczywiście posiadamy zezwolenie na fotografowanie w miejscach sakralnych potwierdzone zaświadczeniem wydanym przez Kurię Diecezjalną.

Co odróżnia waszą ofertę od ofert innych firm?

* Nie robimy 1000 - 2000 zdjęć podczas ślubu i wesela, ponieważ uważamy że 200-300 jest ilością pozwalającą oddać   atmosferę tego dnia.
* Nie traktujemy aparatu fotograficznego jak karabinu maszynowego do produkcji tak zwanych "fotek".
* Nie fotografujemy siorbiących rosół weselników.
* Nie uwieczniamy na fotografiach nadmiernie zmęczonych gości.
* Nie pijemy alkoholu na przyjęciu, ponieważ jesteśmy w pracy.
* Nie robimy cudów, fotograf fotografuje a opreator kamery filmuje.

Czy możliwe jest zamówienie dwóch fotografów?

Tak, fotografowanie z dwóch aparatów daje dużą swobodę twórczą, nie trzeba gonić żeby utrwalić każdy ważny moment, można się skupić na szczegółach, chwytaniu atmosfery dnia. Nie musimy też biegać jak szaleni z jednej strony na druga - jest to cenna zaleta szczególnie w kościele, gdzie zbędne zamieszanie jest niewskazane. Dwie osoby to także dwa odmienne spojrzenia, dwa zdjęcia tego samego momentu z różnych ujęć.

Jak fotografujecie? Cyfrowo czy analogowo?

Według życzenia klienta.
Współczesny domorosły fotograf ślubny nazywa się często a szczególnie w internecie "profesjonalistą" zazwyczaj "pstryka" sprzętem cyfrowym, ponieważ innym nie potrafi. My jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Dysponujemy lustrzankami małoobrazkowymi, średnim formatem - Hasselblad i kamerą wielkoformatową szwajcarskiej firmy Sinar. W prawdzie technika cyfrowa w wielu aspektach konkuruje z fotografię analogową, wygodą pracy, niższymi kosztami, dlatego korzystamy częściej ze sprzętu cyfrowego.

Jak wygląda sesja plenerowa i zdjęcia studyjne?

Zazwyczaj porywamy parę na godzinę w czasie imprezy - po pierwszym tańcu albo umawiamy się przed ślubem. Zdjęcia plenerowe możemy także wykonać kilka dni po ślubie. Zaleta organizowania pleneru innego dnia jest taka, że nie trzeba się spieszyć, a wadą to że fryzura jest już inna a bukiet nie przypomina tego z dnia ślubu.
Jeśli chodzi o miejsce - kiedy para ma swoje pomysły i są one ciekawe wtedy zwykle chętnie się do nich przychylamy, ważne żeby czuła się swobodnie w danym miejscu.
Natomiast sesję studyjną proponujemy odbyć wieczorem kiedy goście już sami dobrze się bawią.

Do której godziny pracujecie na weselu?

Tą kwestię ustalamy przed weselem. Przy zamówieniu droższego pakietu, kończymy pracę ok. 1.00 w nocy po oczepinach. W pakietach tańszych ograniczamy się zwykle do ok. 2 - 3 pierwszych godzin - w ciągu których udaje nam się sfotografować najciekawsze chwile z wesela, ponieważ im później tym straszniej. Zresztą goście też bawią się swobodniej kiedy nie czują presji aparatu fotograficznego.

Czy korygujecie wykonane zdjęcia?

Oczywiście! Każde zdjęcie poddawane jest szczegółowej obróbce.
W odróżnieniu od fotografów, którzy jeszcze tego samego dnia po północy dostarczają Młodym fotografie, my zdjęcia prosto z aparatu traktujemy jako półprodukt z którego dopiero powstanie ostateczna fotografia.

Ile zdjęć dostaniemy, w jakim formacie?

To zależy od wybranego pakietu. Standardem jednak jest 100 fotografii formatu 13x18 cm wklejonych w albumie i ok. 300 na płycie DVD w dużej rozdzielczości. Niezależnie od tego dodajemy jeszcze zdjęcia odpowiednio zmniejszone celem wykorzystania ich w internecie. W każdym pakiecie dostajecie płytę z multimedialnym pokazem fotografii.

Po jakim czasie dostaniemy zdjęcia?

Najczęściej trwa to ok. 2-3 tygodni. Zdjęć robimy na prawdę sporo i ich przejrzenie, selekcja, obróbka, wykonanie odbitek, zajmuje nam dużo więcej czasu niż samo fotografowanie.

Ile kosztują wasze usługi?

Jeśli chodzi o fotografię ślubną zwykle otrzymuje się to, za co się płaci. Można znaleźć fotografa za 500zł i takiego za 5 tys. - płacąc 500zł nie można wiele oczekiwać. My plasujemy się gdzieś po środku. Staramy się by nasze ceny były adekwatne do prezentowanego poziomu artystycznego, oraz pokrywały koszty naszej pracy (fotografowanie, praca nad materiałem, podatki, inwestycje w sprzęt) dając nam również satyfakcję z pracy dzięki której możemy pracować dla Was lepiej.

Jaki jest wasz teren działania?

Najczęściej pracujemy na terenie małopolski ale nie ma przeszkód abyśmy uwiecznili Waszą uroczystość w dowolnym miejscu.

Jak zarezerwować termin?

W ostatnim czasie terminy na sezon ślubny (od kwietnia do października) rezerwowane są z już z rocznym - wyprzedzeniem.
Proszę skontaktować się ze mną telefonicznie lub wysyłając wiadomość email z zapytaniem czy termin jest wolny. Jeśli jest wolny podpisujemy umowę oraz pobierana jest zaliczka za rezerwację terminu zwykle w kwocie od 100-200zł.

Możecie polecić operatora kamery?

Współpracujemy z kilkoma operatorami i jeżeli będziecie zainteresowani przekażemy Wam ich wykonane prace.